سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط هوش عاطفی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده دراداره کل پست استان آذربایجان شرقی

قسمتی از متن پایان نامه :

مقدمه

بعضی از حوزه های حرفه ای روانشناسی  بیش از حوزه های  دیگر مورد توجه و اقبال  عمومی واقع گردیده اند. مانند ی آنها حوزه ی هوش عاطفی1 را می توان نام برد. در سالهای گذشته هوش عاطفی عنوان بسیاری از کتاب ها و مجلات پر فروش و مقاله های روزنامه های معروف و پر خواننده در خارج از کشور را به خود اختصاص داده و در مورد آن پژوهش های علمی گوناگونی صورت پذیرفته می باشد. درمورد ی علت های این علاقه و جلب توجه، تبیین های گوناگونی به اقدام آمده می باشد.

یکی از اساسی ترین مسائل زندگی مدرن امروزی، حل مسائل و معضلات انسانی می باشد تا فنی، و از این به بعد ما مجبوریم که معضلات انسانی را بسیار بیشتر از معضلات فنی مورد توجه قرار دهیم. هوش عاطفی مدعی می باشد که می تواند حداقل بعضی از معضلات زندگی بشر امروزی را که در اصطلاح ((تعارف بین آن چه هست که بشر  احساس می کند و آن چه که به آن فکر می کند)) حل و فصل نماید.

 

 

1- در متون فارسی برای واژه Emotion معادل عاطفه و هیجان آمده می باشد. در این پژوهشEmotional را عاطفی وEmotional Intelligence را هوش عاطفی ترجمه کردیم .

مورفی1(2002) نشان داد که هوش های چند گانه ای برای موفقیت مدیران مورد نیاز می باشد. این پژوهش ضمن اظهار این نکته که هوش بر ساخته ای چند بعدی می باشد و شامل انواع مختلفی می باشد در واقع هوش های چند گانه ای را برای رهبری معرفی کرده می باشد . تقسیم بندی آنها عبارت می باشد از :

  • هوش شفاهی/ منطقی که با تست های (IQ) قابل سنجش می باشد (هوش تحلیلی).
  • هوش عاطفی که در ده سال گذشته به عنوان مهمترین عامل موفقیت مدیران مطرح بوده می باشد و با تست های(QE) سنجیده می گردد .
  • هوش فرهنگی2 که نشان دهنده توانایی افراد در مواجهه مؤثر با جنبه های فرهنگی محیط می باشند و با تست های (QC) قابل سنجش می باشد ( الون و هایگینز، 2005).

مفهوم هوش عاطفی دربر گیرنده این فرضیه می باشد که(( بسیاری از افراد که از تحصیلات عالی برخوردار  نمی باشند، اما از هوش عاطفی بالایی برخوردارند، زندگی شاد و موفقیت آمیزی را تجربه می نمایند)). یکی دیگر از دلایلی که هوش عاطفی مورد توجه قرار گرفته، این می باشد که این سازه، مفهوم کلاسیک و سنتی هوش و روشهای ارزیابی آنها را زیر سؤال برده و در مورد سودمندی آنها اشکال های جدی مطرح ساخته می باشد. در نهایت بسیاری از نویسندگان راجع به توانایی های بالقوه هوش عاطفی و اثرات آن بر زندگی عاطفی و روزمره ی بشر قلم فرسایی نموده اند که به هر حال این بحث ها سبب گردیده، این باور قدیمی که ماهیت بشر را در تعارض مداوم بین قلب و مغز می داند، به چالش کشیده گردد و در مورد درستی آن شک و ابهام به وجود آید.

به علاوه سبب گردیده تا مردم به این باور برسند که هوش عاطفی می تواند سبب افزایش اندازه سلامتی، رفاه و آسایش عمومی، ثروت، موفقیت، عشق و شادی گردد. در مورد این ادعاها، لازم می باشد تا ارزیابی های دقیق و علمی صورت بگیرد تا درستی و نادرستی آن ها مشخص گردد(مرادی،1384).

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– اهداف پژوهش

1-5-1 اهداف کلی

هدف اصلی این پژوهش مطالعه ارتباط هوش عاطفی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده در اداره کل پست استان آذربایجانشرقی می باشد.

1-5-2- اهداف فرعی

1-تعیین ارتباط خود آگاهی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده در اداره کل پست استان آذربایجانشرقی.

2- تعیین ارتباط خود مدیریتی مدیران با فرهنگ سازمانی یاد گیرنده در اداره کل پست استان آذربایجانشرقی.

3- تعیین ارتباط آگاهی اجتماعی مدیران با فرهنگ سازمانی یاد گیرنده در اداره کل پست استان آذربایجانشرقی.

4- تعیین ارتباط مهارت های اجتماعی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده در  اداره کل پست استان آذربایجانشرقی.