از هر ۶ نفر یک نفر قربانی بیماری دیابت می شود | بیماری

  No Comments سلامتی

  : ایرنا نوشته که: بنیاد بین المللی دیابت آماری ارائه کرده که براساس اون این مریضی خاموش و خطرناک در هر شش ثانیه یه قربونی میگیره و تعداد مرگای به وجود اومده به وسیله اون بیشتر از کل ایدز، سل و مالاریاه.

  از هر ۶ نفر یه نفر قربونی مریضی دیابت می شه

  به گزارش دیکاوو به نقل از خبرآنلاین: دیابت مریضی خاموشیه که کم کم فرد رو گرفتار می سازه طوری که افراد تا مدتا از مریضی خود بی خبرند و وقتی متوجه اون می شن که مریضی تا حدود زیادی پیشرفت کرده. به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از رویترز: مریضی دیابت نوع ۲ با یه زندگی کم جنب و جوش و ناسالم ربط داره و با در نظر گرفتن گسترش رژیم غذایی پرکالری غربی، دیابت به یه نگرانی عمومی در بخش بهداشت بدل شده. 

  : از هر ۶ نفر یه نفر قربونی مریضی دیابت می شه

  این مریضی نه فقط کیفیت زندگی و سلامت افراد رو تحت تاثیر قرار میده، بلکه تاثیر قابل توجه ای در اقتصاد داره. بنیاد بین المللی دیابت هم تخمین می زنه که بیشتر کشورای دنیا بین ۵ تا ۲۰ درصد از بودجه مراقبتای بهداشتی رو صرف دیابت می کنن. دلیل به وجود اومدن مریضی دیابت در بدن، ناتوانیای بدن در تولید یا مصرف انسولینه. انسولین ماده ایه که به وسیله لوزالمعده در بدن تولید می شه و نقش اون به کار گیری قند به عنوان بزرگ ترین منبع انرژی بدن است. 

  هم اینکه بنیاد بین المللی دیابت پیش بینی می کنه که تا سال ۲۰۴۰ میلادی، از هر ۱۰ فرد بالغ، یه تن به دیابت گرفتار هستش و تعداد مبتلایان از ۴۱۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ به ۶۴۲ میلیون نفر می رسه، هم اینکه هزینه مراقبتای بهداشتی ۶۷۳ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۵، به ۸۰۲ میلیارد دلار می رسه. بعضی از کارشناسان هم باور دارن که افزایش مالیات شکر شاید بتونه راه حلی واسه کنترل این مریضی شه. 

  منبع :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *