از هر ۱۰۰ نوجوان بریتانیایی ۵ نفر به اختلالات رفتاری دچار هستند & | بیماری

  No Comments سلامتی

  : از هر ۱۰۰ نوجوون بریتانیایی ۵ نفر به مشکلات رفتاری دچار هستن

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی ،  طبق مطالعه مجله روانشناسی کودک و روانپزشکی بر ۴۰ دختر نوجوون، تفاوتهایی در ساختار مربوط به احساسات و یکدلی اونا هست. اینجور تحقیقی در مورد پسرای نوجوون هم انجام گرفته که نتیجه مشابهی داشته.

  کارشناسان می گن امکان داره که اینجور اختلالاتی به وسیله عکسبرداری مشخص شه و بیماران کمکای روانی بگیرن.

  تحقیقها نشون میده که از هر ۱۰۰ نوجوون در بریتانیا ۵ نفر به مشکلات رفتاری دچار هستن.

  مشکل رفتاری یه جور مریضی روانی است که باعث خشونت و تنهایی می شه و خطر بیماریهای روانی و جسمی رو در بزرگسالی بالا می بره.

  می گن در سالهای گذشته تعداد نوجوانان دختری که به این نوع مریضی روانی گرفتار هستن زیاد شده اما درصد اون در پسران نوجوون به همون اندازه قبل باقی مونده.

  در این تحقیق محققان بریتانیایی و ایتالیایی از مغز ۲۲ دختر نوجوون با مشکلات رفتاری و ۲۰ دختر دیگه عکسبرداری کردن و عکسها رو با هم مقایسه کردن.

  اونا هم اینکه عکسایی رو که قبلا از مغز پسران نوجوون گرفته بودن در کنار عکسهای دختران گذاشتن.

  اونا فهمیدن که یه تیکه از مغز به نام بادامه (amygdala) در مغز دخترائی که مشکلات رفتاری دارن و پسران، کوچیک تر از مغز دختران دیگه س.

  دکتر اندی کالدر، یکی از محققان گفت: “ممکنه از اول شخصی با اینجور تفاوتهایی در مغزش متولد شده یا محیط دور و بر مانند اضطراب در دوران کودکی بر رشد مغز اون تاثیر گذاشته باشه.”

  دکتر مایکل کریگ، از موسسه روانپزشکی کینگ کالج لندن هم که تلاش داره از راه عکسبرداری نشونه های مشکلات روانی رو پیدا کنه گفت که مهم اینه که تا به امروز تحقیقات زیادی بر زنان انجام نشده بود و این کار قدم بسیار بزرگیه.

  .

  منبع :

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *