از هر هشت مرگ یکی بر اثر آلودگی هواست & | بیماری

  No Comments سلامتی

  : از هر هشت مرگ یکی بر اثر آلودگی هواست

  سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) در نوین ترین گزارش خود اعلام کرد از هر هشت نفر که در جهان می میرن یه نفر به دلیلی مربوط به آلودگی هوا مرده س.

  سازمان بهداشت جهانی آلودگی هوا رو مخصوصا در دچار شدن به بیماریایی مثل بیماریای عروقی قلب (ایسکمیک)، سکته مغزی، بیماریای طولانی تنفسی و سرطان ریه مقصر می دونه.

  بی بی سی نوشت، دکتر ماریا نیرا، مدیر مرکز سلامت عمومی سازمان بهداشت جهانی میگه: “خطرات آلودگی هوا بیشتر از اون چیزیه که تا الان تصور می کردیم یا می دونستیم؛ مخصوصا در دچار شدن به بیماریای قلبی و سکته مغزی.”

  “کمتر دلیلی مثل آلودگی هوا بر سلامت جهانی اینجور تاثیری داره، این دلایل نیاز به اقدام هماهنگ واسه پاکسازی هوای تنفسی رو یادآور می شن.”

  سازمان بهداشت جهانی میگه که در آزمایش گذشته، هم آخرین دونسته ها در مورد رابطه آلودگی هوا با بیماریا استفاده شده و هم روش ها و فناوریای نوین در آزمایش اثر آلاینده های تنفسی بر سلامت.

  بیماریای به وجود اومده به وسیله آلودگی هوای خونه

  سکته مغزی ۳۴%

  بیماریای عروق قلب (ایسکمیک) ۲۶%

  بیماریای انسدادی طولانی ریوی ۲۲%

  عفونتای زیاد تحتانی دستگاه تنفسی کودکان ۱۲%

  سرطان ریه ۶%

  این گزارش هم اینکه به آلودگی هوا در کلیک فضای بسته توجه خاص ای نشون داده و اونو یکی از مهمترین خطرات واسه زنان و کودکان دونسته، شمار قربانیان آلودگی هوای خونه در دنیا حتی بیشتر از آلودگی هوای شهری و روستاییه.

  .

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *