از نوشابه‌ گازدار تا آبمیوه‌ غنی شده | سبزیجات

  No Comments سلامتی

  واسه نمونه کلمه "گازدار" به "بدون گاز" یا "غنی شده" و "شیرین" تبدیل به "بدون قند" شده. تموم این موارد نشون دهنده این موضوعه که ذائقه مصرف کنندگان، روز به روز با پیشنهادای کارشناسان هماهنگ تر می شه.

  به دنبال اون، تولیدکننده ها هم مجبور به پیروی از تغییر ذائقه خریداران می شن و اجناس اصلاح شده و سلامت تر خود رو عرضه می کنن.

  با اینحال، هر چند مصرف زیادتر از اندازه آبمیوهای آماده الان هم نمی تونه خالی از ضرر باشه، اما به طور حتمی اجناس جدید و اصلاح شده موجود در بازار، نسبت به همتایان گذشته اونا به مراتب سالم ترن.

  در تأیید این نکته همین بس که بدونیم: « با خوردن فقط یه بطری از نوشابه های گازدار، ۱۰ قاشق چای خوری شکر وارد بدن می شه.»

  در جواب به این سؤال که به چه دلیل این اندازه شکر موجبات دل به هم خوردگی مصرف کننده رو جفت و جور نمی آورد، باید اعلام کرد اسید فسفریک، طعم و شیرینی زیادتر از اندازه این اندازه شکر رو خیلی راحت خنثی می کنه.

  اما داستان به همین جا ختم نمی شه، بلکه با بالا رفتن قند خون، ترشح یهویی و یه جای انسولین شروع شده و کبد به زور، قند رو به چربی تبدیل می کنه تا قند خون کنترل شه.

  شاید همین موضوع باعث شده تا خیلی از مردم به خرید دستگاه های آبمیوه گیری روی آورده و به نسبت سالای پیش نوشیدنیای طبیعی رو ترجیح بدن.

  از طرف دیگه، در بعضی آبمیوه فروشیا و حتی رستورانا هم دستگاه های آبمیوه گیری خودکاری استفاده شده که واسه نمونه پرتقالا از این سو وارد شده و آبمیوه طبیعی از اون سو به لیوان ریخته می شه. با حضور این دستگاه ها هر گونه ابهامی در مورد طبیعی بودن محصول از بین می رود.

  روزنامه همشهری

  *

  منبع : tebyan.net

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *