از نظر طب سنتی مزاج شما چیست و کدام مزاج بهتر است | طب ایرانی

  No Comments سلامتی

  از نظر طب سنتی مزاج شما چیه و کدوم مزاج بهتره

  طب سنتی

  اگه نمی دانیدهمراه ما باشین.

  مزاجای مختلفی هست که بسته به نوع تغذیه و عادت زندگی تغییر می کنه. سوال خیلی از افراده که نمی دونن کدوم مزاج بهتره. به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله رو بخونین تا به جواب سوال خود برسین که در آخر کدوم مزاج بهتره و بهتره مزاجمان رو به کدوم سمت و سو ببریم؟

  متخصص طب سنتی گفت: آدمایی که دارای مزاج سرد و تر هستن روابط عمومی بهتری دارن، آدمایی که دارای مزاج گرم و خشک هستن واسه کارای نظامی مناسب تر هستن و آدمایی که دارای مزاج سرد و خشک هستن دقیق ترن.

  سید محمد حسن صادقی متخصص طب سنتی گفت: یکی از معیارها واسه تشخیص مزاج فرد «سوحنه» است یعنی کسائی که هیکل و اندام درشتی دارن دارای مزاج تری هستن و آدمایی که دارای هیکل و اندام ریزتری هستن مزاج شون خشکه.

  ایشون گفت: بعضی از آدمایی که اندام بزرگ دارن هیکل اونا پر از چربی و پفه. این یعنی این جوری افراد دارای مزاج سرد و تر هستن اما بعضیا دیگه از آدما که هیکل درشتی دارن اندام اونا پوشیده از ماهیچه و به اصطلاح هیکل عضلانی دارن این جوری افراد مزاج گرم و تری دارن.

  صادقی گفت: در بین کسائی که ریزاندام هستن اگه اندام اونا ماهیچه ای باشه مزاج این افراد گرم و خشکه اما اگه این افراد هیکل شون از پوست و استخون باشه مزاج سرد و خشکی دارن.

  ایشون گفت: رنگ پوست یکی دیگه از علائمیه که به وسیله اون میشه مزاج یه فرد رو تشخیص داد. رنگای گلگون دارای مزاج گرم و تر، رنگای گندمی و زرد دارای مزاج گرم و خشک و رنگای تیره و سبزه دارای مزاج سرد و خشک و افراد سفید دارای مزاج سرد و تر هستن.

  ایشون گفت: رشد مو یکی دیگه از علائمیه که به وسیله اون میشه مزاج فرد رو تشخیص داد. افراد دارای مزاج گرم معمولاً موهای پرپشت، کلفت و تیره دارن و افراد سردمزاج معمولاً دارای موهای کم پشت و نازک هستن.

  صادقی گفت: هم اینکه افراد گرم مزاج عموماً عرق، ادرار و مدفوع اونا دارای بوی تنده اما افراد سردمزاج عرق، ادرار و مدفوع اونا بوی خاص و تندی نمی ده.

  ایشون گفت: هم اینکه حرکات بدن یکی دیگه از راه های تشخیص مزاج افراد است. افراد گرم مزاج عموماً پرجنب و جوش هستن و عموماً حرکات بدنی تندی دارن. اما افراد سردمزاج کسل و جنب و جوش کمی دارن.

  صادقی گفت: یکی دیگه از روشی که به وسیله اون میشه مزاج فرد رو تشخیص داد خوابه. افراد دارای مزاج گرم و خشک دارای خواب کم؛ مزاج گرم و تر دارای خواب متوسط و افراد با مزاج سرد و تر خواب زیاد و افراد با مزاج سرد و خشک دارای خواب منقطع هستن و همیشه از خواب می پرند.

  ایشون اضافه کرد: هم اینکه افراد گرم مزاج روحیه شجاعی دارن و عموماً نترس هستن اما افراد سردمزاج معمولاً آدمایی ترسو و محافظه کار هستن.

  صادقی گفت: نبض بدن یکی دیگه از راه های شناخت مزاج افراده. آدمایی که با چهار انگشت بشه نبض اونا رو احساس کرد، گرم مزاج هستن، اما به جز اینا بقیه افراد، مزاج سردی دارن. هم اینکه نبض افراد ترمزاج قطر بیشتری داره و آدمایی که نبض اونا خیلی کم و باریک می زنه دارای مزاج خشکی هستن.

  ایشون در جواب به این سؤال که از «نظر طب سنتی کدوم مزاج بهتره؟»، گفت: معمولاً افراد در موقع مریضی مزاج شون انحراف موقتی پیدا می کنه اما نمیشه گفت کدوم یکی بهتره. آدمایی که دارای مزاج سرد و تر هستن روابط عمومی بهتری دارن، آدمایی که دارای مزاج گرم و خشک هستن واسه کارای نظامی مناسب تر هستن و آدمایی که دارای مزاج سرد و خشک هستن دقیق ترن اما در کل مزاجی که نسبت به بقیه معتدل تره مزاج گرم و تره.

  .

  منبع : pezeshk.us

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *