از نظر طب سنتی خوردن لواشک برای دختران ممنوع | تغذیه سالم

  No Comments سلامتی

  از نظر طب سنتی خوردن لواشک واسه دختران ممنوع

  از نظر طب سنتی خوردن لواشک واسه دختران ممنوع

  سیمرغ

   لواشک و آلوچه و به طور کل خوردنیای ترش مزه معمولا مورد علاقه خانوم هاست اما بهتره بدونین خوردن این خوراکیا خطراتی واسه خانوما داره که در ادامه نظر طب سنتی رو در این مورد میگیم

  مضرات خوردن لواشک واسه دختران چیه؟

  یکی از خوراکیای خوشمزه ای که دختران به اونا علاقمندند لواشکه، شاید فکر کنین لواشک و ترشیجات هیچ مشکلی رو ایجاد نمی کنه ولی به دلایل علمی تشریح می کنیم دختران هیچوقت لواشک نخورن! 
  از دیدگاه طب سنتی رحم دارای مزاجه و اگه مزاج رحم از تعادل خارج شه باروری با مشکل روبه رو می شه. اگه رحم زن از حالت طبیعی سردتر شده باشه خود برودت و سردی رحم دلیلی می شه که نطفه به باروری ختم نشه و در رحم از بین بره، در نقطه مقابل اونم اگه رحم زیادتر از اندازه گرم باشه, گرمای زیاد رحم خود موجب از بین رفتن نطفه و نبود موفقیت در باروری شه، هم اینکه خشک تر و مرطوب تر بودن مزاج رحم هم از دلیلای دیگه ناباروری زنونه.
  چون که رحم به یه گرمای متعادل و رطوبت طبیعی نیاز داره تا یه باروری سالم و بدون مشکل اتفاق بیفته. پس پیشنهاد می کنیم دختران لواشک نخورن.
  در خیلی از مواقع زن با وجود رطوبت بیشتر از حدی که در رحم داره بارور می شه ولی توانایی حفظ جنین رو نداره و جنین سقط می شه.
  تنگ بودن دهانه سرویکس یا وجود پولیپ در رحم, زگیل ناحیه تناسلی, عفونتای زنونگی, خشکی زیادتر از اندازه دهانه رحم یا سرویکس و … همه از عواملیه که موجب نازایی در زن می شه.
  نگفته نمونه مسائل روانی مانند غم زیادتر از اندازه و استرس هم همه از دلیلای نازاییه. ضعف اعضای رئیسه که شامل مغز, قلب و کبده خود از دلیلای نازایی حساب می شه چون که پدر یا مادری که گرفتار به مریضی کبد چرب است, تخمک یا اسپرم اینجور پدر و مادری ضعیف بوده و بر کیفیت نطفه اثر گذاره.
  مشکل در ترشح هورمونای مغزی مانند هیپوتالاموس و هیپوفیز به وجود اومده به وسیله ضعف مغز بوده که از دلیلای ناباروریه.
  امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی, افراد بیشتر غذاهای با طبع سرد مانند نوشابه های گازدار, غذاهای آماده, فست فودها, غذاهای کنسروی و غذاهایی که دارای مواد افزودنی و … هستن، مصرف می کنن و مزاج بدنشون رو به سمت سردی جهت دادن.
  مصرف غذاهایی با طبع سرد شدیدا واسه رحم و سیستم تناسلی مردان مضره. مصرف سوسیس و کالباس موجب غلبه سردی و خشکی در افراد می شه که سردی و خشکی عامل اصلی نازایی حساب می شه چون که رحمی که گرم و تره توانایی بالایی در باروری داره. هم اینکه مصرف غذاهای سرد و خشک موجب افزایش درگیریا و ترافیک ذهنی در افراد شده که نبود تمرکز موجب ضعف مغز می شه و نازایی رو به دنبال داره.
  تمایل زنان به مصرف مواد غذایی ترش بیشتر شده و بیشتر به دلیل تبلیغات کاذبیه که بیشتر در محافل زنونه یا پیشنهاد آرایشگران واسه لاغر شدن است.

  متأسفانه دختران جوون بسیار به لواشک و ترشیا علاقه دارن. امروزه مشکلات قاعدگی در دختران فت و فراوون دیده می شه, که همین مشکلات قاعدگی در آینده منتهی به مشکلات هورمونی و ناباروری می شه.
  اگه به مکانای عمومی مانند مترو یا اتوبوس رفته باشین مطمئناً مشاهده کردین که افراد فروشنده بیشتر مواد غذایی ترش مانند لواشک یا تمبر هندی رو با عناوینی مانند "ترش و خوشمزه", "رفع کننده یبوست" یا "با مصرف لواشک لاغر شید" و … رو تبلیغ می کنن.
  به خلاف تصور افراد لواشک کسی رو لاغر نمی کنه, ساختار اثر لواشک و مواد غذایی ترش بر بدن این جوره که ترشح بزاق و اسید معده رو زیاد می کنه, غذا رو زودتر هضم می کنه و موجب گرسنگی زودتر از موعد معمولی و افزایش اشتها و در آخر به چاقی منجر می شه. از دیدگاه طب سنتی باید گفت که ترشیا مانند آلوچه و لواشک دارای طبع سرد و تر هستن که طبیعت بدن رو به سمت سردی و تری جهت میدن و مزاج رحم رو سردتر می کنن که ناباروری رو زیاد می کنه؛ "سردی و تر" مساوی با چاقیه که چاقی عامل ناباروری در زنان و مردان هم هست. پس لازمه توجه کنین که دختران لواشک نخورن.
  متأسفانه خیلی از افراد هم از روی ناآگاهی مبادرت به مصرف زیاد ترشیا واسه لاغر شدن می کنن, غافل از اینکه سیستم عصبی و سیستم رحمی, سیستم استخوانی, سیستم گوارشی حتی پوست و موی و … خود رو در برابر آسیب قرار دادن.
  مواد غذایی ترش واسه آدمایی که مزاج گرم و خشکی دارن, بسیار مناسبه چون که موجب کاهش گرما اضافی بدنشون می شه. مواد غذایی ترش جدا از اینکه عامل ناباروری در زنان و مردان حساب می شه دلیلی واسه کاهش رشد کودکان, ضعف و بی حالی اوناس.

  .

  منبع : seemorgh.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *